M. Ercan Ergür

M. Ercan Ergür

1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2001 yılında atıldığı iş hayatını yaklaşık 2008 yılından bu yana kauçuk sektöründe, hidrolik ürün tasarımları yaparak sürdürse de gönlünün bir köşesinde her zaman yazmak bulunuyordu.

1998 yılından bugüne birçok fantastik ve bilim kurgu hikâye çalışması yaptı. Özellikle kendi yaratımı olan Meleran dünyasını ve bu dünya çevresine inşa ettiği Şu Canlı Dünya isimli masaüstü oyun sistemini her geçen gün geliştirerek güçlendirmeye devam etmektedir.

2016 yılından itibaren Türk Frp oyuncuları ile paylaşılan ve her yönü ile geliştirme çalışmaları devam eden sistemin yanında Meleran ve Adrina dünyalarında geçen birçok öykü ve roman için çalışmaları bulunmaktadır.

Esrarengiz Hikâyeler, Fantas(an)tik Dergi, Lemur Dergi, Tepegöz Dergi, Yerli Bilim Kurgu Yükseliyor Dergisi, Kayıp Rıhtım Öykü Seçkisi, Lagari Fanzin ve daha pek çok çevrimiçi yayın platformu ve dergisinde öyküleri yayınlanmaktadır. Ayrıca yer aldığı bir yazı atölyesi ekibiyle birlikte, kuruculuğunda görev aldığı Golem Fanzin altında düzenli olarak öykülerini yayınlamaya devam etmektedir.

Kutsal Çizme isimli, birçok fantastik ve bilim kurgu öyküyü bir araya getiren öykü derlemesi ve Mekanika: Zamanın Parçaları isimli bilim kurgu romanı ile yazılı yayın hayatına ilk adım atmıştır.

Evli, iki çocuk babası ve sonsuz bir hayal gücü sahibidir.

Sitemizdeki Hikâyeleri