Birsen Ülker

Birsen Ülker

Birsen Ülker 1984’te İstanbul’da doğdu ve halen ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor. Meslek lisesi mezuniyetinin ardından, kendini edebiyatta buldu ve yazmaya başladı. Yarım bıraktığı eğitim hayatına şimdilerde, sahiplendiği hayvanlarıyla yakından ilgilenebilmek için, Laborant ve Veterinerlik Hekimliği okuyarak devam ediyor.

2014 yılında Denge adlı fantastik kitabı (Oldukça güzel geri dönüşümler aldı) Ecem B. yazar adıyla, 2019 yılında ise Yakamoz Yayıncılık tarafından Masal Serüveni, Masal Yıldızı, Masal Balonu ve Masal Sokağı adlı masal kitapları Birsen Ülker adıyla yayınlandı.

Yazarın henüz yayınlanmamış sekiz eseri daha bulunmakta olup, romantik tarzdaki romanları Kov Beni Yüreğinden Sevgilive Sırların Gölgesinde’dir. Denge, Arakat ve Konakçı Fantastik Kurgu olan X Serisinin ilk üç kitabıdır. Birbirlerinden farklı iki ayrı serinin birleşiminden oluşan setin ortak romanı 3. Kitap olan Konakçı’dır. Basit ‘X’ şekli baz alınarak böyle bir seri düşünülmüştür.

Melekler Kampı Firar, Melekler Kampı Ayna Geçidi, Melekler Kampı Gece Seli ve Melekler Kampı Akkor Meyanı adlı 4 kitaptan oluşan fantastik seri, Aşkın Güngör’ün editör desteğiyle bilindik bir yayınevinin kabul aşamasında olup, yazar (Aşkın Güngör) Melekler Kampı serisinden övgüyle bahsetmektedir.

Yazarın Yıldız Sörfü adlı 9 yaş ve üzeri, yine fantastik içerikli bir hikâyesi de bulunmaktadır.

Sitemizdeki Hikâyeleri