Yatır / Barış Kapukıran

Ege köylerinden birinde, köylülerin Dede dedikleri ermiş kişiye ait olduğuna inanılan bir mezar vardır. Köye gidişinizde karaçam ağaçlarının gölgelediği mezara çıkar, sırtınızı bir ağaca yaslayıp güneşin battığı yere kadar uzanan ovayı izlerseniz, Dede’nin size seslendiğini duyabilirsiniz. Sonrasında başınıza gelebilecek şeyler sizi Esrarengiz Hikâyeler âlemine çekerse, yardım isteyebileceğiniz pek fazla kişi bulamayabilirsiniz.

Yeni yazarımız Barış Kapukıran, Ege bölgesinde geçen ve yörenin ağzını bolca kullandığı korku hikâyesiyle yüreğinizi ağzınıza getirecek: YATIR

 

 

 

Beğendiyseniz Paylaşın

Yatır / Barış Kapukıran” üzerine bir yorum

  1. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Yatır kendisini bir çırpıda okutan, başlar başlamaz bitireceğiniz bir hikâye olmuş. Her saniyesinde tüyleri diken diken ederken bir de kendisine bağlıyor ve duraklamanıza bile engel oluyor. Finalin şiirsel kapanışı ise çok yerinde.

    Hikayenin içerisine iyice yerleştirilmiş ve incelikle oluşturulmuş şiveli dialoglara ayrıca hayran kaldığımı belirtmeliyim. Bu türden bir öyküyü, içerisine Trakya alt şivelerinden birisini yerleştirerek Kutsal Çizme isimli öykü derlemesi kitabımda da yer alan Ana Yüreği öykümde yapmıştım ve ne kadar zahmetli ama uğraşların sonunda ne kadar da tatmin edici olabildiğini çok iyi biliyorum. Özellikle de o çabanın sonunda iyi yorumlar alıyorsanız. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bence siz de çok iyi bir iş çıkarmışsınız Barış Bey. Hikayenin sonuna yaklaştıkça devreye giren Ülfet’in alt hikayesi de yine o şiveli anlatımla dikkate değerdi. Umarım bu tonda yazılmış nice hikayelerinize denk geliriz.

    Yeniden elinize sağlık.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın