Turmalin’in Çizmeleri / Adil Öztürk

Diyarlardan diyarlara dolaşıp serüvenden serüvene atılan Turmalin kafasını azıcık dinlemek için döndüğü baba evinde huzuru bulacak mı dersiniz? Ne gezer! Civara dadanan alev nefesli bir ejderhaya set çekmek görevi de ona düşecek elbette. Adil Öztürk, değme fantastik edebiyatı yazarlarına parmak ısırtacak bir anlatıya hayat vererek insan Turmalin ile ejderha Terothin’in esrarengiz hikâyesini anlatıyor: TURMALİN’İN ÇİZMELERİ
 

YAZAR

ADİL ÖZTÜRK

1990 yılında Burdur’da doğdu. Edebiyatla olan ilişkisi 2009 yılında başladı. Bugüne kadar fantastik kurgu, korku, bilimkurgu gibi alt dallarda çok sayıda öykü yazdı. Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisinde çok sayıda öyküsü yer aldı. Gölge e-Dergi’de “Ab-ı Memat” adlı hikayesi yayımlandı. 2015 yılındaki Frpnet – Monster Notebook işbirliği ile düzenlenen En İyi Canavar Hikâyesi Yarışmasında “Yaltar Han Efsanesi” adlı öyküsüyle ödül kazandı.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Turmalin’in Çizmeleri / Adil Öztürk” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba, Turmalin’in başkaca hikayeleri de var mıdır acaba? Gerçekten güzeldi. Tatlı tatlı aktı, aksiyon dolu bitti. Ellerinize sağlık.

  2. Merhaba, yorumunuz için teşekkürler. Esasında bu öykü ilk olarak bir şiir olarak yazılmıştı, google’da aratarak bulabilirsiniz sanırım, sonradan öyküye dönüştürdüm. Turmalin’in başka bir hikayesi maalesef yok; ama Uçdünya’yı geliştirip birkaç öykü daha, belki bir roman yazmayı aklımdan geçiriyorum. Yine de bu ne zamanı bulur maalesef hiçbir fikrim yok.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın