Sizi Ben Öldürebilir Miyim? / Ruhşen Doğan Nar

Ruhşen Doğan Nar, deepwebde gerçekleşen sapkın bir yayını ve o yayında meydana gelen esrarengiz hikâyeyi anlatıyor: SİZİ BEN ÖLDÜREBİLİR MİYİM?

 YAZAR

RUHŞEN DOĞAN NAR

Ruhşen Doğan Nar, 1988, İzmir doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Mütercim-Tercümanlık okudu. İngilizce öğretmenliği yapmakta. 2016 Şerzan Kurt Öykü Yarışmasında Türkçe öykü dalında ödüle layık görüldü. Bilimkurgu öykülerinden oluşan ilk kitabı “İçimdeki Robot”, Yitik Ülke Yayınları’ndan 2019 yılında çıktı. İthaki Yayınları’nın “Yeryüzü Müzesi” ve Yitik Ülke Yayınları’nın “Mutsuz Aşk Vardır” derlemelerinde öyküleriyle yer aldı. «Uyan!» adlı bilimkurgu fankiti, Fanzin Apartmanı tarafından basıldı. Çeşitli dergi ve fanzinlerde öyküleri yayımlandı.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Sizi Ben Öldürebilir Miyim? / Ruhşen Doğan Nar” üzerine 3 yorum

  1. Öncelikle bu muhteşem öykü ve anlatım için çok teşekkürler.

    Bu öyküde geçen olayın bir başka yorumunu büyük usta Satoshi Kon’un Paranoia Agent serisinin 8. bölümünde de izlemiştim. (Happy Familiy Planning) Orada üzerime çöken paranoya seviyesinin ve bunalımın bir benzerini bu öyküyü okurken de yaşadığımı söyleyebilirim. Bu da benim gözümde, bir intihar şovu hikâyesi ile ulaşılabilecek en üst seviyedir. (Tabii bir noktadan sonra hemen dağıldı, gitti. Hikâye paranoya rotasından suça doğru kayıverdi.)

    Özellikle üstüne basarak söylemeliyim ki bu güne kadar ilgili animenin ilgili bölümü kalitesinde bir intihar şovu hikâyesine tanık olmamıştım, şimdi bir taneye bir yazılı metinde rastladım.

    Tekrardan ellerine sağlık sevgili Ruhşen. Başarılı hikâyelerinin devamını bekliyoruz.

  2. İnternet bağımlısı bir evrende yaşarken o evrende popüler olmak için her türlü saçmalığı sosyal medyada sergiliyoruz. Durağan başlayan öykünün atın şahlanışıyla heyecan ve merak duygusunu zirveye taşırdı. Vandetta’nın iş bitiriciliği ile merak duygusunu daha da kabarttı. Bazen okurlarını ters köşeye yatıran bir kalemdir Nar.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın