Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları #1 – Yeditepe Canavarı / Devrim Kunterİstanbul, 1924… Halkının yeni bir hürriyete kucak açtığı, yıllar süren işgalden kurtulmuş, yüzyıllardır başkent olduğu imparatorluğu geride bırakmış bir şehir; sinsilikleri aklın ve bilimin sınırlarını aşan hainler ve katiller için ise adeta bir cennet. Fakat neyse ki tüm bu pespayeliklere tahammülü yıllar evvel tükenen bir İstanbul beyefendisi var.

Seyfettin Efendi, ataletiyle birlikte şahsi menfaatlerini de bir kenara bıraktığı, İstiklal Harbi’nin ardından bizzat kurması için görevlendirildiği İfşa-yi Sırr Teşkilatı’ndaki esrardaşları; dillere destan kuvvetiyle pehlivan İsmail, fennî icatlarıyla mühendis Münevver, sarsılmaz iradesiyle adli tabip Aziz ve keskin gözleriyle casus Esat, acar hafiyenin en olağanüstü vak’aları çözmesine merakla yardımcı olurlarken Anadolu’yu ve Trakya’yı, iç ve dış alçaklıklardan koruyorlar.

Teşkilat kayıtlarından elinizde tuttuğunuz nüshaya konu olan vak’ada, İstanbul’u çirkin sıfatlarına benzetip, yedi tepesine lanet saçmaya çalışan kanı bozuklar, İfşa-yi Sırr’ı peşlerine takma gafletinde bulunuyorlar. Dehşetin esiri olmaya işgalde bile bu kadar yaklaşamayan İstanbul’un mabetlerinde yoğun bir takip başlıyor.

Eğer ki olacaklar sizi meraka ve heyecana sevk ettiyse, Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi’nin notlarından hem derlediği hem de çizim vazifesini üstlendiği bu esrarengiz hikâyeye şahit olmanızdan sonsuz kıvanç duyarız.

 

#SeyfettinEfendi

#Çizgiroman 

#DevrimKunter

#EsrarengizHikayeler

 

YAZAR

DEVRİM KUNTER

Çizgi roman yapma tutkusunu, 1920’lerde geçen bir dedektiflik hikâyesi Seyfettin Efendi ile hayata geçiren Devrim Kunter, çeşitli dergilere çizimler yaptı: Gölge e-dergi, Harakiri, Heavy Metal Türkiye, Hipnoz, Roman Kahramanları, Zahiri. 2013’te yazar ve çizeri olduğu Seyfettin Efendi karakterinin ilk macerası Yeditepe Canavarı, devamında 2014’te, Seyfettin Efendi serisinin diğer kitapları olan Esrarengiz Hikâyeler ve Hayırsız Ada, 2015’te de Tesla Silahı’nı çıkarttı. 2016-2017 yıları arasında Yabani çizgi roman dergisi Devrim Kunter’in yürütücülüğünde yakın dönemimizin çok önemli çizerlerini bir araya getirdi.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın