Sevgilim, Dans Edelim mi? / Aşkın Güngör

Aşkın Güngör, Türkiye Bilişim Derneği, Bilişim Dergisi, 2004 Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda BİRİNCİLİK ödülüne değer bulunan esrarengiz hikâyesiyle karşınızda: SEVGİLİM, DANS EDELİM Mİ?

YAZAR

AŞKIN GÜNGÖR

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1990 yılından itibaren dahil olduğu yayıncılık sektörünün editörlükten yazı işleri müdürlüğüne dek hemen her alanında görev aldı. Yarısı çocuk ve gençlik edebiyatı eserleri olmak üzere yüzlerce kitaba editör ve yayın danışmanı olarak destek verdi. Süreli yayınlarda şiir, deneme ve öykülerimle yer aldığı gibi, şiir kitabı, öykü kitabı, masal kitabı ve romanları yayımlandı. Yerli pek çok seçkiye öyküleriyle katkı verdi. Evli, iki çocuk babası ve yazmayı sürdürüyor.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Sevgilim, Dans Edelim mi? / Aşkın Güngör” üzerine bir yorum

  1. Ödüllü olan “Sevgilim Dans Edelim mi?” öyküne yabancı karakterlerden dolayı odaklanamadım. Keşke İngiliz adlar yerine Rus ve Japon adları olsaydı enfes olurdu çünkü iki ulusun hem bilimsel hem de uzay çalışmaları vardır. Anladığım kadarıyla kurgusu çok güzeldir. Öykünün adı Olmayan Diyar’ın Korkunç Sırrı olmalıydı. Ayrıca engeli insanları hor görme yerine o gezegenin esrarengizliği araştırmalıydı.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın