Savaş / Ş. Yüksel Yılmaz

Esrarengiz Hikâyeler’imiz dalya dedi: 100!

Ş. Yüksel Yılmaz imzalı harika bir psikolojik gerilim hikâyesi olan SAVAŞ, okurunu hem tarihi sorgulamaya itiyor hem de insanlığın makus talihi ve geleceği hakkında düşünmeye sevk ediyor.

DİNLEMEYİ TERCİH EDENLER İÇİN

YAZAR

Ş. YÜKSEL YILMAZ

2 Kasım 1982’de doğdu. Yıllarca Anadolu’nun her yanını karış karış gezdi. Şu an bir teknoloji şirketinde yazılım destek departmanında çalışmakta. M4Y4 kitap serisi ve öykü seçkilerinde yazar. Son romanı Halaskâr için gün saymakta. Ayrıca en prestijli müzik koleji Berklee workshoplarına da katılım hakkı kazanmış bir gitarist.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Savaş / Ş. Yüksel Yılmaz” üzerine 3 yorum

  1. Tüm öyküyü iliklerimize kadar hissetmemizi sağlayan “Babannemin vazosu…” ile başlayarak “kendisi gitti.” ile biten o muazzam paragraf ve diğer her şey için çok teşekkür ederiz. Başka okurlar için de bu kadar etkili miydi bilmiyorum ama benim gibi babannesinin elinde büyümüş, onu anne bellemiş birisi için bu paragrafı okuyarak öyküye dalmak çok önemliydi.

    Muhteşem bir öykü. Elinize emeğinize sağlık.

  2. Tek kelimeyle muhteşem. Özellikle “birinin dört duvarında kendisini güvende hissetmesi için başka birinin dört duvarını başına yıkması gerektiği” “Can’ın ismine tezat bedeni” gibi cümleleri çok beğendim.
    Yüksel Yılmaz’ın kalemini ve neredeyse her eserinde inceden yaptığı gündeme dair göndermeleri çok seviyorum. Yazdığı romanlar ve öykülerle son dönemdeki favori yazarlarım arasına girdi ve çıkacak gibi görünmüyor 🙂

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın