Rızam Yoktur / Ruhşen Doğan Nar

Bir gözlük camının ardından bütün çirkinlikleri görebilirsin. Biraz cesaret yeter. Edebiyatımızın genç, üretken ve yetenekli kalemi Ruhşen Doğan Nar, hakkında başka ne söylesek sürpriz bozan olacağından susmayı seçtiğimiz kısa, çarpıcı, gerilim dolu esrarengiz hikâyesiyle karşınızda: RIZAM YOKTUR Bu hikâyenin size sunulma tarihi olan 1 Temmuz aynı zamanda yazarımızın doğum günü. Kendisine sağlıklı, huzurlu, mutlu, yazıyla ve kitapla dolu bir yaş dileriz.

YAZAR

RUHŞEN DOĞAN NAR

Ruhşen Doğan Nar, 1988, İzmir doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Mütercim-Tercümanlık okudu. İngilizce öğretmenliği yapmakta. 2016 Şerzan Kurt Öykü Yarışmasında Türkçe öykü dalında ödüle layık görüldü. Bilimkurgu öykülerinden oluşan ilk kitabı “İçimdeki Robot”, Yitik Ülke Yayınları’ndan 2019 yılında çıktı. İthaki Yayınları’nın “Yeryüzü Müzesi” ve Yitik Ülke Yayınları’nın “Mutsuz Aşk Vardır” derlemelerinde öyküleriyle yer aldı. «Uyan!» adlı bilimkurgu fankiti, Fanzin Apartmanı tarafından basıldı. Çeşitli dergi ve fanzinlerde öyküleri yayımlandı.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Rızam Yoktur / Ruhşen Doğan Nar” üzerine 3 yorum

  1. Bu öykünün genişletilmiş hali tek başına roman olarak basılmalıdır çünkü okullardaki şantaj, tecavüz ve darpı okurlara ulaştırılmalıdır. Karakterin kadın ya da erkek olduğun belli değildir. Bu konuda bir iyileştirme yapılmalıdır.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın