ÖYKÜLERİN İŞLENİŞİ

  • Eksiksiz doldurulmuş Onay Sözleşmesi, net çekilmiş bir fotoğrafınız ve Word’e yazılmış hikâyeniz bize ulaşınca ön kontrol okumasından geçecek. Yayına uygun bulunsun veya bulunmasın tüm başvuran yazar ve yazar adaylarına geri dönüş yapılacak, hikâyesinin durumuyla ilgili bilgi verilecek. (Fotoğrafınız ve özgeçmişiniz sitemizin “Yazarlar” sayfasında kullanmak için gerekmektedir. Hikâyeler kadar onlara hayat veren isimlerin de tanıtılmasını önemsiyoruz. Bu nedenle lütfen isteğimizi göz ardı etmeyiniz.)
  • Yayın onayı alan hikâyeniz editörlerimiz tarafından Türk dili imla kurallarına ve sitemizin kabullendiği yazın kriterlerine göre düzenlenecek.
  • Sitemizin kitap formatına uygun biçimde sayfa tasarımı yapılan hikâyeniz için bir de kapak çalışması gerçekleştirilecek.
  • Hikâyeniz sitemizde de yer alacağı şekilde, yani sonlanmış PDF formatında tarafınıza gönderilecek. Bizim gözümüzden kaçmış yerler varsa diye kontrol okuması yapmanızı rica edeceğiz. Bu süreçte sayfa tasarımına veya kapak çalışmasına müdahale etme şansınız ne yazık ki olmayacak. Çünkü böylesi bir yeniden çalışmaya fazladan zaman ayırma şansımız yok.
  • Son okumanızda metinde düzenleme önerileriniz olursa gerçekleştirilecek. Ardından hikâyeniz yayımlanmak için kuyruğa eklenecek.