Mutluluk Küresi / Murat K. Beşiroğlu

Murat K. Beşiroğlu, şirketlerin yönettiği gelecek dünyasında çok önemli bir buluşu üretecek beyin takımına seçilen genç bir adamın esrarengiz hiKâyesini anlatıyor: MUTLULUK KÜRESİ
 

YAZAR

MURAT K. BEŞİROĞLU

Murat K. Beşiroğlu 1971 Trabzon doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamlandı. 1994 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1997-2018 yılları arasında özel bir bankada uzman ve yönetici olarak çalıştı. İşyerinde üzerinde çalıştığı sistemlerin gittikçe daha akıllı hale gelmesi bilimkurguya olan ilgisini körükledi. 2011 yılında TBD bilimkurgu öykü yarışmasında Anlam Satan Android isimli öyküsüyle üçüncülük ödülü alınca rotasını bilimkurguya çevirdi. Yerli Bilimkurgu Yükseliyor(YBKY) dergisi, Bilimkurgu Kulübü internet sitesi, Lagari Bilimkurgu fanzini gibi bilimkurgu mecralarında çok sayıda öyküsü yayınlandı. Öyküleri Dünyalılar ve YBKY 2018 Bilimkurgu Öykü Seçkisi derleme öykü kitaplarında yer aldı. Androidlerin insanlarla eşit haklara sahip olma mücadelesini konu alan Ogox isimli ilk romanı 2016 yılında yayınlandı. Samet adındaki bir gencin yapay zekalı bir çöpçatan geliştirme macerasını konu alan Aşk Algoritması isimli ikinci romanı ise 2018 yılında yayınlandı. 

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Mutluluk Küresi / Murat K. Beşiroğlu” üzerine 3 yorum

  1. Ercan Bey’le hem fikirim. Ayrıca bu öykü, Aşk Algoritması serisinin üçüncü kitabı olmaya en büyük adaydır. Yatağımın Altındaki Şehir ve bu öykü, Aşk Algoritması evrenin birer parçası gibi ana kurguya cuk diye oturuyor.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın