Merdivenli Sokak / Gökcan Şahin

Evinize giderken kullandığınız sokakta bulunan merdivenin basamaklarını saysanız ve her seferinde farklı bir sayıyla karşılaşsanız tepkiniz ne olurdu? Gökcan Şahin, böylesi sıra dışı durumla başa çıkmak zorunda kalan sıradan bir adamın esrarengiz hikâyesini anlatıyor: MERDİVENLİ SOKAK 

DİNLEMEYİ TERCİH EDENLER İÇİN

YAZAR

GÖKCAN ŞAHİN

1988’de Sivas’ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve iş hayatına 2013’te özel bir bankada Sistem Uzmanı olarak başladı. Her ne kadar sayısal ağırlıklı bir eğitim almış olsa da fen bilimlerinin yanı sıra edebiyat, tarih ve felsefeye de ilgi duydu. Bilimkurgu, fantastik kurgu, korku, gerilim türlerinde yazdığı pek çok öyküsü Xasiork, Kayıp Rıhtım, Gölge e-Dergi, Bilimkurgu Kulübü ve Yabani Dergi başta olmak üzere çeşitli sanal veya basılı ortamlarda yayınlandı. 2014 Gio Ödülleri’nde “Metal Fareler Kenti” adlı bilimkurgu hikâyesi ile Başarı Ödülü kazandı.

Kısa roman veya öyküleriyle katkıda bulunduğu basılı eserler:

  • Düşlerin İzinde (Esen Kitap – 2015)
  • Yüksek Doz Gelecek (Altın Kitaplar – 2017)
  • Yeryüzü Müzesi (İthaki Yayınları – 2018)
  • Yerli Bilimkurgu Yükseliyor – Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2018 (Paradigma Polisiye – 2018)

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Merdivenli Sokak / Gökcan Şahin” üzerine bir yorum

  1. Kalemin iki öyküsünü beğendim. Akıcı, merak ve heyecanın uyum içinde dans ettiği öyküde gizemli merdivenin gerçeğini öğrenmeye çalışırken birden kendimi öykünün sonunda buldum ve gerçeği öğrenemiş bir halde. Bence roman olabilecek kurgulardan biridir. Merdivenin basamakları saymak bu kadar önemli olmasın. Bir fazla iki eksik ne fark eder. Bundan daha önemli sorunlarımız vardır.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın