Meleran: Baba Mesleği / M. Ercan Ergür

Diyarların en yetenekli pasta ustası öldükten sonra akla gelen gelmeyen tüm ahali -ki koskoca kral bile onlardan biri- adamın yasını tuttu. Neyse ki gün olup devran döndü de yeni bir usta peydahlandı. Lakin ortada epeyce tuhaf bir durum vardı.

M. Ercan Ergür’den bir solukta okunan, kısa, çarpıcı ve beklenmedik derecede sarsıcı esrarengiz bir Meleran hikâyesi: BABA MESLEĞİ

DİNLEMEYİ TERCİH EDENLER İÇİN

YAZAR

M. ERCAN ERGÜR

1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2001 yılında atıldığı iş hayatını yaklaşık 12 yıldır kauçuk sektöründe, hidrolik ürün tasarımları yaparak sürdürse de gönlünün bir köşesinde her zaman yazmak bulunuyordu. 1998 yılından bugüne birçok fantastik ve bilimkurgu hikâye çalışması yaptı. Özellikle kendi yaratımı olan Meleran dünyasını ve bu dünya çevresine inşa ettiği Şu Canlı Dünya isimli masaüstü oyun sistemini her geçen gün geliştirerek güçlendirmeye devam etmektedir. 2016 yılından itibaren Türk FRP oyuncularıyla paylaşılan ve her yönüyle geliştirme çalışmaları devam eden sistemin yanında Meleran üzerine birçok öykü ve roman çalışmalarını da sürdürmektedir. Evli, bir çocuk babası ve sonsuz hayal gücü sahibidir.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Meleran: Baba Mesleği / M. Ercan Ergür” üzerine 3 yorum

  1. Hocam merhabalar, öykü gayet tatlı ve Adrina’ya göre çok daha renkli ve neşeli. Okurken tekleme yaşamadım, gerek öyküdeki kurgu gerekse de dildeki akıcılık insana tadını damağında bıraktıran bir öykü okuduğunu hissettiriyor. Daha çok Meleran öyküsü okumak isterim. Tekrar tekrar kalemine sağlık.

    Selam ve sevgilerle

    Abdullah Emre Aladağ

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın