Lanetli Dağ / Evrim Gökçelik

Zamanın birinde, bilinmeyen bir ülkede, Harold isminde genç bir kral yaşardı. Nazik davranışları ve meraklı doğasıyla tanınırdı; giyimine düşkündü ve bilinmeyene karşı olan derin tutkusuyla ünlüydü. Kadınlar tarafından sevilen, herkesçe takdir edilen biriydi. Ülkesi türlü zenginliklerle dolup taşıyordu. Tüm bunlara karşılık çocukken büyükannesinden ve yaşlı kütüphaneciden de dinlediği bir efsaneyi içeren eski kitabı bulduğundan beri ruhunda beliren huzursuzluk günbegün artıyordu. Harold kitapta yazan Lanetli Dağ’a gitmeye karar verdiğinde kendisini bekleyen kaderden haberdar değildi.

Yeni yazarımız Evrim Gökçelik baştan sona soluk soluğa okuyacağınız fantastik hikâyesiyle aklınızı başınızdan alacak: LANETLİ DAĞ

 

 

#fantastik

#fantastiköykü

#evrimgökçelik

#esrarengizhikayeler

 

Beğendiyseniz Paylaşın

Lanetli Dağ / Evrim Gökçelik” üzerine 2 yorum

  1. Yazar, eşsiz hayal gücü ve anlatım kabiliyetiyle ortaya inanılmaz bir öykü çıkarmış. Bu anlamda modern bir destanda olması gereken her şeye sahip olduğunu da ayrıca söylemek gerek. Kaleminize, emeğinize sağlık efendim.

  2. Yılanların olduğu sahnede, Harold önce taşı almayı planlıyor, ardından ölmekte olan yılanların güzelliği ve bu güzelliklerin birbirlerine zarar vermeleri nedeniyle üzülüyor. Çaresizlikle diz çökerek “Bunu kendinize neden yaptınız? Bir taş için değer mi?” diye soruyor. Masalsı bir destanın içine yerleştirilmiş mükemmel ve bir o kadar da insansı bir sahne. Okuduğumda bir insanın ikileminin, ani karar ve duygu değişimlerinin bu kadar yerinde kullanıldığını görerek hayran kaldığımı söylemeliyim.

    Çok etkileyici ve masalsı bir hikâye. Uzun zamandır okuduklarımın en iyilerinden. Eline, zihnine, emeğine sağlık.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın