Koş, Düş ve Kalk | Aykut Koca

Peş peşe işlenen cinayetler bir seri katili işaret etmektedir. Komiser Refik ile yardımcısı Handan, Başkomiser Hakan’ın da sıkıştırmasıyla olayların üstüne vargüçleriyle eğilmişlerse de kendilerini havanda su dövdüklerini düşünürken bulurlar. Dahası, bu katil her kimse, hedefinde Komiser Refik var gibi görünmektedir. Anbean kedi fare kovalamacasına daha da benzeyen soruşturma Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü de içine alacak büyük bir kasırgaya dönüşmek üzeredir.

Yazarımız Aykut Koca temposu bir an bile düşmeyen esrarengiz hikâyesiyle okurunun nefesini kesmeyi başarıyor: KOŞ, DÜŞ VE KALK

Beğendiyseniz Paylaşın

Koş, Düş ve Kalk | Aykut Koca” üzerine bir yorum

  1. Soluksuz okuduğum öyküde akıcılık, heyecan, merak ve gerilimin yüksek olması beni kurgudan koparmadı. Yüzdeki yara ve kesik parmak bana 1999 yapımlı Diriliş filmine götürdü. Orada öldürülen insanlardan kesilen organlar ve ceset üzerine kazılmış İncil’den ayet ve süre numarası. Diriliş filmindeki seri katilin amacı Hz.İsa (AS) sandıkları Yahuda’nın bedeni bir araya getirmesiyken bu öyküde Refik’in kötü yanının amacını hala anlamadım. Refik’in sol yanının vücut bulmuş yanı bana Per’i (Norveç Masal Kahramanı) anımsattı. Per’i Emin Ersöz’ün Ölümsüz Kral romanıyla tanıdım. Romanlaştırmaya değer öykülerden biridir. Takdir elbette Aykut Koca’nındır.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın