Kayıp Telefon / Ezo Evrim HarsaZamana müdahale etmenizi sağlayan bir telefona sahip olsaydınız hayatınızı ne hale getirirdiniz? Daha mı iyi? Daha mı kötü? Yoksa dönüp dönüp aynı kaderi tekrar tekrar mı yaşardınız?

Edebiyatımızın büyük yeteneklerinden Ezo Evrim Harsa, bulduğu telefonla geçmişe mesajlar gönderebildiğini fark eden birinin esrarengiz hikâyesini anlatıyor: KAYIP TELEFON

YAZAR

EZO EVRİM HARSA

1981 yılında doğdu. Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümünü ve aynı bölümde yüksek lisansını bitirdikten sonra sanatla ilgilenmeye başladı. Yıllarca geleneksel kitap süsleme sanatlarından katı’ ve tezhip üzerine eğitim aldı. 
Yaklaşık iki buçuk senedir Kanada’da yaşıyor. Fantastik maceralar ve bilimkurgu öyküleri yazıyor. İki çocuğu ve sınırsız hayalleri var.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Kayıp Telefon / Ezo Evrim Harsa” üzerine 2 yorum

  1. Öncelikle ellerinize sağlık, gerçekten ama gerçekten çok güzel bir öyküydü.

    Zaman, bilim kurgu hikâyelerde en sevdiğim temadır. Zamanda yolculuk, zamanda sıçrama, paralel evrenler… Her zaman okurken büyük bir zevk duyar, bu konuda yazarken de çok mutlu olurum.

    Özellikle geleceğe gönderilen mesajlar denildiğinde aklıma gelen en iyi örneklerden birisi olan ve bir defadan fazla izlediğim Steins; Gate serisinden aldığım tadı öykünüzü okurken de aldığımı söylemeliyim. Eğer izlemediyseniz mutlaka denemelisiniz.

    Bu vesileyle kısaca belirtmek isterim ki: Kısmetse yakında çıkacak olan ilk romanım Mekanika: Zamanın Parçaları da zamanda yolculuk temalı olacak. Umarım bu temayı işleyen öykü ve romanlar zamanla çoğalır.

    Tekrardan ellerinize, emeğinize sağlık. Kaleminiz hiç durmasın.

  2. Zamanla ilgili evrenlerde en çok zaman yolculuğunu çok seviyorum. Öyküde o kadar hızlı geçişler var ki kurguya odaklanmaktan zorlandım. Kurgu bana Kader Çizgisi adlı diziyi anımsattı. Zaman değiştiren telefon elimizde olsa da yazgıyı asla değiştiremeyiz. Bu öykü, kurgusuyla “Beni öyküyle sınırlandırma! Romanlaştır ki okurlar kayıp telefonun sırrını bilsinler.” diye haykırıyor. Zamanı değiştiren telefon elimde olsaydı şer görünen hatalarımı yapmasaydım geleceğim nasıl olurdu sorusuna yanıt bulurdum.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın