Kayıp Köşk / Murat Yıldırım

Emniyete gelen yaşlı adam yaşadığı köşkün sadece bir gün içinde ortadan kaybolduğunu iddia etmektedir. Olayın peşine düşen Ahmet, eski dostu Yılmaz’ı yardıma çağırır. İkisini kuantum evrenlerden paralel dünyalara dek uzanması olası pek acayip bir durum beklemektedir. Yazarımız Murat Yıldırım su gibi akan eğlenceli ve merak uyandırıcı ilk esrarengiz hikâyesinde sırra kadem basan KOCA KÖŞK’ü anlatıyor.

YAZAR

MURAT YILDIRIM

1976, İstanbul doğumluyum. Eğitim ve iş hayatımda yolum İstanbul Atatürk Fen Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi, University of Iowa, Dalhousie University ve University of Ottawa’dan geçti.

Bilim ve Teknik dergisinde popüler bilim yazarlığı yaptım. Bilimkurgu Kulübü websitesinde yazı yazmaya ve çeviri yapmaya devam ediyorum. Amatör olarak yazdığım hikâyelerim Bilimkurgu Kulübü websitesinde, Yerli Bilim Kurgu Yükseliyor e-dergisinde, Kayıp Rıhtım aylık öykü seçkisi ve Lagari Fanzin’de yayımlandı.

Elime geçen, hoşuma giden her şeyi okurum ama özellikle bilimkurgu, fantastik ve korku edebiyatına bayılırım. Şu an hayatımı ultrahızlı lazer laboratuvarlarında THz bandında foton toplayarak kazanıyorum.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Kayıp Köşk / Murat Yıldırım” üzerine bir yorum

  1. Soluksuz okuduğum biri oldu. Paralel evrenden ziyade zaman sıçraması ve Dorothy gibi evinden uzaklaşmış. Dorothy’nin evi kasırgayla başka yere tanışırken Selim Amca ise mezarlığa giderken birden kendini zaman sıçradığı his etmeden zamanda ileriye gitmiş. Yani köşkün bulunduğu yerde zaman bökülmesi olduğu için orada zaman çok hızlı akıyor. Bence bu dahi planın arkasında Selim Amca’nın hayırsız oğlu vardır. Babası evden çıktığı gibi zaman aracıyla orada zaman sıçratması yaratmış.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın