Kayıp Armağan / Emre BozkuşAilesinden yadigâr kolyeyi kaybeden anne adayı genç kadın, kırsaldaki hayatına renk katacak büyük bir sürprizle karşılaşacak. Türk edebiyatının genç ve yetenekli kalemi Emre Bozkuş’tan ezber bozan bir esrarengiz hikaye: KAYIP ARMAĞAN

Beğendiyseniz Paylaşın

Kayıp Armağan / Emre Bozkuş” üzerine 2 yorum

 1. Bu güzide öyküye üç kez yorum yazacak oldum, üçünde de bir şeyler oldu, sözcüklerim kaybolup gitti. Yine de böylesi güzel bir öykü için küçük bir yorum armağan etmem gerektiğini hissediyorum.

  Bazı kayıplar görüldüğü kadar küçük değiller. Onların maddesel küçüklükleri kaybedenin yüreğinde büyüyüp dağlar oluyor. Öykünün derininde yatan, anıların içinden fırlayıp gelen o güçlü ruhun arkasında yatan da bu olmalı işte.

  Öte yandan, insan bazı şeylerin değerini sanıldığı gibi her zaman kaybettiğinde anlamaz işte. Önceden de biliyordu muhakkak ve bu nedenle yüceltti kaybettiğinin anısını. Bazen de kaybetmektir bizi yeni duygulara iten, öyle değil mi?

  Çok şey hissettiren, mütevazi bir anlatımınız var diyebilirim. Öykülerinizin devamını bekliyorum.

 2. Dostum kusura bakma yorumunu görmemişim. Öykülere yorum gelmediğinden buraya hiç bakmamıştım. Özür dilerim.

  Öykü anneannemin bir anısından esinle kaleme alındı. Haliyle kurgu da katıldı bu süreçte. Ancak doğallığı sağlamak amacıyla anlatımı sade bırakmayı tercih ettim, böylesi daha samimi olacaktır diye düşündüm. Güzel sözlerin ve ilgin için teşekkür ederim.

  Selamlar, hürmetler.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın