Hurdacı / Uğur Aydın

BU HİKÂYEYİ GİYMEK İSTER MİSİN?

Esrarengiz Hikâyeler’in baskiyap.com sitesindeki mağazası açıldı. Dilersen bu öyküyü tişört olarak satın alıp giyebilirsin.

(Tişörtler hem ön hem de arka baskılıdır. Her beden bulunabilir.)

Bir gün internette dünyamızın ne kadar büyük olduğunu araştırıyordum. Pluto, Ay, Merkür, Mars, Venüs gibi gezegenlerin bizden ufak olduğunu görünce gaza geldim ve “Heyt be!” dedim sonsuz evrene. “Sen mi büyüksün? Biz mi?” Ağzım Joker’i kıskandıracak gülücüklerini atarken bir anda ekrana dünyamızdan hemen sonra Kepler ve Neptün giriş yaptı. Bir anda, bezbol topunun dibinde duran mavi, cam bir misket kadar kaldık. Sineklerin Tanrısı isimli kitap aklıma geldi. Hani şu adada mahsur kalan, içinde kendilerini bir halt zanneden veletlerin olduğu muhteşem kitap…

Yazarımız Uğur Aydın, TBD 2020 Bilimkurgu öykü yarışmasına katıldığı ve Covid-19 ile savaşan sağlık çalışanlarımıza armağan ettiği esrarengiz hikâyesiyle huzurunuzda: HURDACI

#bilimkurgu

#asgardia

#sanalbellek

#UğurAydın

#EsrarengizHikayeler

Beğendiyseniz Paylaşın

Hurdacı / Uğur Aydın” üzerine 2 yorum

  1. Durağan öyküleri pek sevmiyorum. Merak, heyecan ve akıcılık uyum içinde dans eden olay öyküleri seviyorum. Karakterlerin adı harf yerine ad olsaydı kurgu akılda canlanır. Aydın böyle seviyorsa onun tercihidir. Bize düşen saygı göstermektir. Benlik gözümün önünde hologramik ve saydam insan kopyaları olarak canlandı. Acaba Aydın, benliği nasıl betimlediğini merak ediyorum.

    1. Yorumun için teşekkür ederim Bleda. Benlik konusunda tespitlerin doğru ve bu da hikayede geçen insan kopyalarının net olarak anlaşıldığının bir göstergesidir.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın