ROGUE ONE YAYINLANIŞININ 4. YILINDA TREND OLDU

Rogue One’ı dört yıl önce bugün sinemalarda yer aldı ve hayranlar bu görkemli başlangıcı unutmadı.

Rogue One 4 yıl önce bugün sinemalarda gösterime girmişti ve görünen o ki hayranların ona karşı ilgisi ve sevgisi son bulmuyor. Büyük kitlelerce “En iyi Disney Star Wars filmi” olarak kabul edilen Rogue One şu anda sosyal medyanın gündeminde. Lucasfilm’i devraldığında Disney’e şüpheyle bakan pek çok hayran, gezegenimizin en bilindik serilerinden biri olan Star Wars’ı nasıl bir gelecek beklediğinden emin değildi, hatta büyük çoğunluk Star Wars evreninin Disney’in ellerinde harap olacağına emindi. Eh, son üçlemeyi göz önüne alırsak, pek de yanıldıklarını söyleyemeyiz.

Ama durun biraz, konumuz en yeni üçleme değil; Rogue One. Yani can çekişen kült seriye yeni bir nefes aldıran ve dediğimiz gibi, hayranların “Disney tarafından çekilmiş en iyi Star Wars filmi” olarak kabul ettiği, dahası Disney’e de Star Wars’a da oyunda sağlam bir el sağlayan meşhur yapım.

Rogue One 4 yıl önce (16 Aralık 2016) piyasaya sürüldüğü ilk anlarda eleştirmenler ve izleyiciler tarafından coşkuyla ve “Hurra!” nidalarıyla karşılanmadıysa da popülaritesini günden güne artırdı ve çok sayıdaki hayranın favorisi haline geldi.

Rogue One, Star Wars serisinin ilk yan ürünüydü ve onu perdede izlemek için gün sayan hayranlar neyle karşılaşacaklarından pek de emin değildi. Sonuçta karşılarında daha önce hiç görmedikleri bazı karakterler olacaktı. Hey, hadi ama, kabul edin, bilindik bir seride yepyeni karakterlerle karşılaşacak olmak her zaman endişe vericidir. Ama sonuç iyi oldu. Hem yönetmen Gareth Edwards hem serinin kendisi hem Disney hem de oyuncular için. Öyle ki Cassian Andor rolündeki Diego Luna’nın başrolünde olacağı ve 2022’de Disney’de yayınlanacak Andor adlı “prequel” dizi büyük bir heyecanla bekleniyor.

Esrarengiz Hikâyeler’de Star Wars popülaritesine ulaşacak bir seri yaratmayı henüz başaramadık ancak aşağıda yer alan bilimkurgu öykülerimizden ilginizi çeken olabilir. Lütfen bir göz atın.

Beğendiyseniz Paylaşın

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın