HAKAN U. ÖZTÜRK’TEN TUHAF BİR KAYBOLUŞ ÖYKÜSÜ: BOŞLUĞA SAVRULAN

Hakan U. Öztürk imzalı Boşluğa Savrulan, Mantis Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı. 96 sayfalık bu novella, okurlarını her sayfada gittikçe tuhaflaşan büyülü bir maceraya çıkarıyor.

Onlara telefon eden ajans kayıp kızlarını bulabileceğini söyledi. Gönderdikleri dedektifinse başarılı olmak için tek bir şeye ihtiyacı var: Kızı tanımak. Ama bu, söylendiği kadar kolay olmayacak. Öncelikle dedektifin ritüeli gerçekleştirebilmesi için kızın ölmüş olması gerekiyor. Diğer bir sorunsa kızın dünyada hiç iz bırakmadan yaşamış olması. – Arka kapaktan

Kaybolan bir kız, ardında neredeyse elle tutulabilecek bir boşluk bırakıyor. Işın Hanım ve Osman Bey, evlerinin salonunda, koltuklarında, bu boşluğun altında birbirlerine sarılmışlar. Karşılarında ruhları çağırabildiğini iddia eden bir dedektif var. Ölmüşse, ücreti karşılığında kızlarını bulabileceğini söylüyor. Bunun için evlerinde birkaç gün geçirmesi ve onu bir şekilde tanıması gerek.

Dedektif, kızı tanımak için çabaladıkça ve işler ters gittikçe boşluk büyüyor. Işın Hanım’ı, Osman Bey’i, evi yutuyor. Elbette bunların hiçbiri, daha novella’nın ilk sayfasında bize söylenmiş olmasına rağmen, öyle bir anda olmuyor.

Alelade bir oda. Zamanın ve gerçekliğin karman çorman olduğu bir mahalle. Etrafa pompalı tüfekle ateş açan doğaüstü canlılar, tabutuyla yardıma koşan değnekli bir adam, yün saçaklarla ve zillerle kaplı bir arsa bekçisi, konuşkan ve fedakâr bir kedi, hayvan kostümleriyle dans ederek ortaya çıkıveren insanlar… – Arka kapaktan

Boşluğa Savrulan, attığı her adımında kendi boşluğunu ve kayıplarını peşinden sürükleyenleri gerçeküstü dünyasına davet ediyor.

Bu, boşluğa uzanan tuhaf bir kayboluş öyküsü. – Arka kapaktan

 

Boşluğa Savrulan’ı Artizanmind sitesinden avantajlı fiyatla satın almak için TIKLAYINIZ.

Beğendiyseniz Paylaşın

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın