Gökkuşağı Uzayı | Aşkın Güngör

Bilim insanlarıyla şarlatanlar arasında ne kadar fark var? Bilimin kapsadığı sınırları aşanların şarlatanlıkla suçlanmayacağı ne malum?

Yazarımız Aşkın Güngör uzun yıllar önce yazdığı bu öyküsüyle aradaki sınıra dokunarak soruyor: Kuantum kavrayışına göre en büyük en küçüğün içine sığabiliyorsa, evrenin hiç beklenmedik bir noktasında ilahiyle buluşmak mümkün olabilir mi?

 

#gizem

#bilimkurgu

#AşkınGüngör

#EsrarengizHikayeler

 

YAZAR

AŞKIN GÜNGÖR

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1990 yılından itibaren dahil olduğu yayıncılık sektörünün editörlükten yazı işleri müdürlüğüne dek hemen her alanında görev aldı. Yarısı çocuk ve gençlik edebiyatı eserleri olmak üzere yüzlerce kitaba editör ve yayın danışmanı olarak destek verdi. Süreli yayınlarda şiir, deneme ve öykülerimle yer aldığı gibi, şiir kitabı, öykü kitabı, masal kitabı ve romanları yayımlandı. Yerli pek çok seçkiye öyküleriyle katkı verdi. Evli, iki çocuk babası ve yazmayı sürdürüyor.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Gökkuşağı Uzayı | Aşkın Güngör” üzerine bir yorum

  1. Albenili kapağı gibi enfes bir kurgusuyla bizi evren karşısında bir atom kadar küçük olduğumu anımsatan bir öyküdür. Tanrı’nın ne kadar ve kudretli olduğunu hatırlatıp güttüğümüz ateizmin bomboştur dedi. Karakterleri adsız olması da bu öyküyü düş dünyamızla birleştirip karakterlerin yerine geçmemizi sağlıyor. Bu yolculukta Merlin kıyafetli karakter ise Yunus Şirinoğlu adlı değerli arkadaşımla bütünleştirdim. Onun bilgi ışığıyla manevi dünyamın güçleneceğini sezdim. Ellerin dert görmesin. İçindeki manevi gücü terk etme. Görmesen de kaleminden sızdığı ve biz onu gördük…

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın