Ege Gotiği / Efe Sarıtunalı

Belki de dünyada kalan son romantik filozof, Hayat Tezcan, on yıl sonra Ege’ye döndü. Üniversiteye gitmek için ayrıldığı memleketine en son anne-babasının cenazesine katılmak için gelmişti. Bu defa kalıcıydı. Aile yadigârı yayla evini elden geçirip oraya yerleşti. Parası olmasına rağmen yakınlardaki köyün halkı tarafından, evlatlarına kötü örnek olacak, işsiz güç güçsüz bir kız olarak görülüyordu. Tüm bunların üstüne civardaki küçük çocuklar birer birer kaybolmaya başlayınca Hayat Tezcan bir anda kendini kapkaranlık bir gerçekliğin ortasında buldu.

Edebiyatımızın genç ve güçlü kalemi Efe Sarıtunalı, gizemlerle dolu ve sarsıcı bir esrarengiz hikâyeyle karşınızda: EGE GOTİĞİ

 

 

Beğendiyseniz Paylaşın

Ege Gotiği / Efe Sarıtunalı” üzerine bir yorum

  1. Çok güzel bir korku-gerilim kurgusu olduğu su götürmez bir gerçektir. Kurdun mitolojimizde; yol göstericiliği, neslin devam etmesine yardımcılığı ve asla insana zarar vermeyen bir hayvan olduğunu unutmuştur yerli ve genç kalem. Gelecek vaat eden genç kaleme öğüdüm; kurt yerine Al Karısı olarak ekleseydi çok güzel ve anlamlı olurdu. Hak varken neden şerden medet umuyorlar geri kalmış insancıklar! Grekler’i denize dökmemize yardımcı olan Al Karısı değil iman dolu yüreğimizdir. İman dolu yüreği bizlere veren Tanrı’ya adaklar adamalıyız.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın