Bütüris Cumhuriyeti Hikâyeleri: Mantarlı Pizza / Murat Yıldırım

Burası Bütüris. Burada herkes özgür. Gerektiğinde babasını bile güvenlik birimlerine ihbar etmekten kaçınmayanlar daha da özgür. Ta ki çocuklarınca ihbar edilecekleri güne dek. Ve burada en leziz yemek özel üretilen bir tür mantardır. Öylesine enfestir ki ceset gibi kokmasını göz ardı ederseniz parmaklarınızı bile yiyebilirsiniz. Ama durun biraz… O yediğiniz gerçekten de birilerinin parmağı olabilir. Mesela babanızın. Oh evet dostum, Bütüris Cumhuriyeti’nde yine sıradan bir gün. İçeri buyurun.

Murat Yıldırım, kapımızın hemen ardında nefes alıp verdiği için bu denli dehşet verici olan Bütüris Cumhuriyeti Hikâyeleri’ne esrarengiz bir halka daha ekliyor: MANTARLI PİZZA

YAZAR

MURAT YILDIRIM

1976, İstanbul doğumluyum. Eğitim ve iş hayatımda yolum İstanbul Atatürk Fen Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi, University of Iowa, Dalhousie University ve University of Ottawa’dan geçti.

Bilim ve Teknik dergisinde popüler bilim yazarlığı yaptım. Bilimkurgu Kulübü websitesinde yazı yazmaya ve çeviri yapmaya devam ediyorum. Amatör olarak yazdığım hikâyelerim Bilimkurgu Kulübü websitesinde, Yerli Bilim Kurgu Yükseliyor e-dergisinde, Kayıp Rıhtım aylık öykü seçkisi ve Lagari Fanzin’de yayımlandı.

Elime geçen, hoşuma giden her şeyi okurum ama özellikle bilimkurgu, fantastik ve korku edebiyatına bayılırım. Şu an hayatımı ultrahızlı lazer laboratuvarlarında THz bandında foton toplayarak kazanıyorum.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın