Bir Taşla Üç Kuş / Ruhşen Doğan NarÜlkeleri idare eden güçler ve sistemleri değiştirmek için gerekli enstrümanlar üzerine sarsıcı bir esrarengiz hikâye… Türk edebiyatının genç ve üretken isimlerinden Ruhşen Doğan Nar teknolojinin geldiği noktaya dikkat çekerken, yakın geleceğin (ve hatta bugünün) hangi anlayışla biçimlendirileceğinin de ipuçlarını ortaya seriyor: BİR TAŞLA ÜÇ KUŞ

DİNLEMEYİ TERCİH EDENLER İÇİN

YAZAR

RUHŞEN DOĞAN NAR

Ruhşen Doğan Nar, 1988, İzmir doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Mütercim-Tercümanlık okudu. İngilizce öğretmenliği yapmakta. 2016 Şerzan Kurt Öykü Yarışmasında Türkçe öykü dalında ödüle layık görüldü. Bilimkurgu öykülerinden oluşan ilk kitabı “İçimdeki Robot”, Yitik Ülke Yayınları’ndan 2019 yılında çıktı. İthaki Yayınları’nın “Yeryüzü Müzesi” ve Yitik Ülke Yayınları’nın “Mutsuz Aşk Vardır” derlemelerinde öyküleriyle yer aldı. «Uyan!» adlı bilimkurgu fankiti, Fanzin Apartmanı tarafından basıldı. Çeşitli dergi ve fanzinlerde öyküleri yayımlandı.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Bir Taşla Üç Kuş / Ruhşen Doğan Nar” üzerine 4 yorum

  1. Hikayeyi okuması zevkli ve akıcı.Uzunluğu da iyi.Yalnız bir yerde yabancı bir ajanın gönderildiği ülkenin dilini bilmemesi biraz tutarsız geldi :).Onun dışında mevcut politik atmosfere yapılan göndermeler gülümsetti.:)Tebrikler.

  2. Böyle kısa öyküler çok hoşuma gidiyor. Kalemine sağlık başarılı olmuş👏

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın