AŞK BÜYÜSÜ İLE SEVDİĞİNİZİ KENDİNİZE BAĞLAYIN! KESİN SONUÇ!

İngiltere başkenti Londra’daki ulusal kütüphane British Library koleksiyonunda yer alan, 4’üncü yüzyıl Mısır’ından kalma bir el kitabı olan ‘Papyrus 121’den ilginç aşk büyülerini derledi.

Kütüphanenin internet sitesinde yayımlanan makalede, normalde 2 metreden uzun rulo halinde bir papirüs olan kitaptaki büyülerin sevgi ve tutku uyandırdığına inanıldığı belirtiliyor.

Makaleye göre, bazı büyüler sevilen kişiyi büyüyü yapana bağlamak için tasarlanmış. Hatta bazı büyülerin kurbanın acı çekmesine neden olacak kadar ileri gittiği düşünülüyor.

Papirüste söz konusu büyülerin nasıl, hangi malzemelerle yapılacağı ve etkisinin ne olduğuyla ilgili görüşlerin yer aldığı da belirtiliyor.

Papirüste yer alan en ilginç ve güçlü büyülerin başında antik Yunanca’da ‘agoge’ ve ‘agogimon’ olarak adlandırılan ‘yol gösteren’ aşk büyüsü geliyor. Bu büyünün amacı, kurbanı sihri gerçekleştiren kişinin ayaklarına getirmek. Bu büyüyü yapmak isteyen kişinin bir deniz kabuğuna siyah bir eşeğin kanıyla kutsal isimleri yazması ve kurbanı çekmek için bir formül ezberlemesi gerekiyor.

‘Charakteres’ olarak bilinen sihirli işaretler de başka bir güçlü aşk büyüsü aracı olarak işaret ediliyor. Bu semboller genellikle yıldız işareti veya küçük dairelerle biten çizgiler şeklinde. Yazılanlara göre, bu büyüde bir levhaya söz konusu sihirli işaretlerin isimlerle kazınması, levhanın âşık edilmek istenen kişinin bir tutam saçı veya giysisinden parçayla sarılıp denize atılması gerekiyor. Ayrıca uygulayıcının yazı yazmak için bir gemi enkazından alacağı bakır çiviyi kullanması şart koşuluyor.

Büyüleri anlatan papirüste içki bardağı gibi sıradan bir eşyaya da büyü yapılabileceği yazılmış. Papirüste, sihirli sözcüklerin yedi kez söylenmesi sonucu büyülenen bardaktan içki içen eski sevgilinin geri döneceği vadediliyor.

British Library aşk büyülerinin daha sonraki yüzyıllarda da, özellikle Ortaçağ’da popüler olduğunu belirtiyor.

Bu büyü kitabında yer alan formüllerle sevdiğinizi kendinize bağlayabilir misiniz bilemiyoruz. Ancak içinde büyülerden canavarlara dek pek çok doğaüstü unsurun yer aldığı fantastik hikâyelerimize bağlanacağınıza inanıyoruz. Aşağıdaki listeye göz atmadan geçmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beğendiyseniz Paylaşın

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın