Anlaşma / Aslıhan Kocabal

Siz Arubaba ile tanıştınız mı? Ben tanıştım. Arubaba ilk kez babamın cenazesinde geldi. Hoca kabirde okurken, şehitlerimize rahmet dilediği kısım var ya, işte tam o sırada göründü bana. Kucağında kediye benzeyen bir hayvan vardı yahut sincap yahut tavşan. Hısım akrabanın içine karışarak ama kimselerden değilmiş gibi birdenbire çıktı geldi. Mezarcılar toprakları babamın üzerine atarken karşıdan beni izliyordu. Hem çok uzun boyluydu hem de sanki çok kısa… Yakında siz de onunla tanışacaksınız. Bu satırları okuduğunuz anda belki de omzunuzun üzerinden bakıyor. Olur mu olur.

Yeni yazarımız Aslıhan Kocabal okurunu akılla deliliğin sınırlarında dolaştırırken tüylerini diken diken etmeyi ustaca başardığı esrarengiz hikâyesiyle karşınızda: ANLAŞMA

 

Beğendiyseniz Paylaşın

Anlaşma / Aslıhan Kocabal” üzerine bir yorum

  1. Türden bağımsız olarak söylüyorum: Bazı hikâyeler vardır insanı derinden etkiler, daha da önemlisi psikolojisini bozar. Bu öyle olmuş. Okurken bırakmak istediğim noktalar olmadı değil -öykünün kötü olmasından kaynaklı değildi- ama bir türlü bırakamadım.

    Hani “Siz Arubaba ile tanıştınız mı?” şeklinde sorarak başlayan o kısım var ya, “Hayır, tanışmadım ve tanışmadığım için de mutluyum,” şeklinde cevaplamak istiyorum.

    Elinize sağlık, umarım daha çok öykünüzü görme şansımız olur.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın