14+Esrarengiz HikayelerFantastikGökçe Mehmet Ay HikayeleriKorku

Büyücü Korhan Serisi 1 – Cin Büyüsü / Gökçe Mehmet AyRüyalarına giren cin tarafından kaçırılacağını öğrenen genç bir kadın Büyücü Korhan’dan yardım ister. Süleyman’ın devrinden beri büyünün gizli kalması için çabalayan Ustalar Meclisi’nin kararına karşı çıkıp insanlara yardıma koşan Korhan kadına da destek olmaya karar verir ancak durumun içinden çıkılması güç bir düğüme dönüştüğünü fark etmekte gecikmeyecektir.

Gökçe Mehmet Ay, Büyücü Korhan Serisi’nin ilk öyküsünde gizemli ilimlerdeki maharetlerini doğaüstü varlıklara karşı kullanan genç bir adamın esrarengiz hikâyesini anlatıyor: CİN BÜYÜSÜ

Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın:
Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Pinterest
LinkedIn
Share
YouTube
YouTube
RSS
E-Posta ile Takip Et

Büyücü Korhan Serisi 1 – Cin Büyüsü / Gökçe Mehmet Ay” üzerine 2 yorum

 1. Öncelikle bizlere böylesine güzel bir hikaye hediye ettiğin için teşekkürler. Güçlü kalemin bir kez daha akmış, yazmış, geçmiş, bitirmiş muhteşem satırları.

  Korhan’ın okuma şansı bulduğum bu ilk hikayesi ile aşık olduğum fanteziye bir kez daha sarılmış oldum.

  En can alıcı noktasının, Cin’in soruya verdiği hikaye dolu cevap olduğunu belirtmeliyim ve burada ufak bir ama eklemeliyim. Keşke oraya bir tane de şiir iliştiriverseydin. Güzel kıza yazılmış olan şiirlerden olabilirdi. Sen ne tercih ederdin dersen tam ölüm anında dilinden dökülecek, son arzusunu içeren bir şiir okumak isterdim. Yine de sahne ve Cin’in anlatımı enfesti.

  Akıcılık çok iyiydi. Bir noktada, Nil’in anlaşmayı almak için Ayça’ya önerdiği o bedel, aslında Ayça’nın nezdinde “korkma, hiçbir şey olmayacak, güzelliğin duracak ya da durmasa bile damat seni sevmeye devam edecek, çünkü o düğün gerçekleşecek!” anlamına geliyor sanırım. Korhan’ın düğüne gitmesi için, düğünün vuku bulması gerekir, değil mi?

  Tekrardan teşekkür ediyorum. Eline, emeğine sağlık. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

  Son olarak buradan Cinler Melikesine sesleniyorum: Cin’in hiç mi hakkı yok. Ta yedi kuşak ötede, şair ile yaptığı anlaşmaya istinaden yedi kuşaklık süre beklemiş. Tam anlaşmanın nihayete ereceği gün kızın alınması da, güzellik de fesih edilmiş. Peki Cin’in yedi kuşaktır beklediği sürenin hesabını kim verecek?

  1. Yorumunuz için teşekkürler. Korhan’ın daha gençken yaşadığı bir macerayı da Uyurun Laneti isimli öyküde okuyabilirsiniz. Korhan farklı maceraları ile buralarda olacak.

Bir Görüş Yazın