12+BilimkurguEsrarengiz HikayelerGökçe Mehmet Ay Hikayeleri

Yumurta / Gelecek / Saklı / Şans / Tohum | Gökçe Mehmet AyVRC adlı şirketin ürettiği Abıhayat iğnesinden olup ömrünü uzatan ve tekrar gençliğine kavuşan bir haberci bu mucizevi yenilenmeyi sağlayan gizemin peşine düşer ve olayların karanlık bir noktaya yönelmesiyle hayatının haberiyle karşı karşıya gelir. Tek sorun şudur ki acaba hayatta kalabilecek midir?

Gökçe Mehmet Ay, hayatının kadınını Mars’ta, hayatının haberiniyse Venüs’te bulan Cemal’in esrarengiz hikâyesini anlatıyor: YUMURTA/GELECEK/SAKLI/ŞANS/TOHUM

DİNLEMEYİ TERCİH EDENLER İÇİN

YAZAR

GÖKÇE MEHMET AY

1979′da doğdu. Çocukluğu halk kütüphanesinde ne kadar bilimkurgu, macera ya da masal kitabı varsa okumakla ve biriktirdiği parası ile çizgi roman alıp onları hatmetmekle geçti. Asimov’a, Pohl’a hayran bir bilimkurgu okuyucusuyken, fantastik edebiyatın yazarlarıyla tanıştığı üniversite yıllarında daha dikkatli bir bilimkurgu-fantastik edebiyatı okuru oldu.

ODTÜ’de devam eden mühendislik eğitimi sırasında ODTÜ Bilimkurgu ve Fantastik Topluluğuna ve aynı odayı kullanan ODTÜ Gülmece topluluğuna katıldı. BKFT’de bilimkurgu ve fantastik üzerine laflayıp, oyunlar oynadı, OGT’de öykü atölye çalışmalarında öyküler yazdı. METUCon’da Türkiye’de geçen oyunlar oynattı, LARP‘ların yazımında çalıştı. O dönemde tanıştığı arkadaşları ile Zifir adında 2 seneye yakın devam eden bir e-dergide görev aldı. 6 sene bir teknopark şirketinde ArGe yaptıktan sonra üniversiteye dönmüş ve araştırma görevlisi olmuştur. 2017 yılında doktora çalışmasını bitirmiştir.

2018 yılında TBD’nin bilimkurgu yarışmasında mansiyon almıştır. Öyküleri Gölge e-Dergi’de, Hayalet e-Dergide, YBKY e-dergide ve Lagari Fanzin’de yayınlanmıştır.

Gökçe Mehmet AY evli ve iki çocuk babasıdır.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın