14+BilimkurguEsrarengiz HikayelerGökçe Mehmet Ay Hikayeleri

Kanyonaltı’nda Bir Tekinsiz / Gökçe Mehmet AyMars’taki ilk yerleşkelerden Melas’a babası Avcı Tekinsiz’i aramaya gelen Kudret, hem kendisiyle hem de ailesiyle ilgili dehşet verici bilgilere ulaşacaktır. 

Geleceğe Türk karakterler yerleştirerek bunun nasıl ve neden yapılması gerektiğini okurlarına gösteren, dahası edebiyatımızdaki önemli bir açığı son derece ustaca kapatan Gökçe Mehmet Ay, bu kez de roman olmasını arzulayacağınız yeni bir esrarengiz hikâyeyle karşınızda: KANYONALTI’NDA BİR TEKİNSİZ


#bilimkurgu

#mars

#gökçemehmetay

#esrarengizhikayeler

DİNLEMEYİ TERCİH EDENLER İÇİN

YAZAR

GÖKÇE MEHMET AY

1979′da doğdu. Çocukluğu halk kütüphanesinde ne kadar bilimkurgu, macera ya da masal kitabı varsa okumakla ve biriktirdiği parası ile çizgi roman alıp onları hatmetmekle geçti. Asimov’a, Pohl’a hayran bir bilimkurgu okuyucusuyken, fantastik edebiyatın yazarlarıyla tanıştığı üniversite yıllarında daha dikkatli bir bilimkurgu-fantastik edebiyatı okuru oldu.

ODTÜ’de devam eden mühendislik eğitimi sırasında ODTÜ Bilimkurgu ve Fantastik Topluluğuna ve aynı odayı kullanan ODTÜ Gülmece topluluğuna katıldı. BKFT’de bilimkurgu ve fantastik üzerine laflayıp, oyunlar oynadı, OGT’de öykü atölye çalışmalarında öyküler yazdı. METUCon’da Türkiye’de geçen oyunlar oynattı, LARP‘ların yazımında çalıştı. O dönemde tanıştığı arkadaşları ile Zifir adında 2 seneye yakın devam eden bir e-dergide görev aldı. 6 sene bir teknopark şirketinde ArGe yaptıktan sonra üniversiteye dönmüş ve araştırma görevlisi olmuştur. 2017 yılında doktora çalışmasını bitirmiştir.

2018 yılında TBD’nin bilimkurgu yarışmasında mansiyon almıştır. Öyküleri Gölge e-Dergi’de, Hayalet e-Dergide, YBKY e-dergide ve Lagari Fanzin’de yayınlanmıştır.

Gökçe Mehmet AY evli ve iki çocuk babasıdır.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Kanyonaltı’nda Bir Tekinsiz / Gökçe Mehmet Ay” üzerine 2 yorum

  1. Devasa, soluk alan bir dünyanın yan hikayelerinden birisini okurmuş gibi hissettim diyebilirim. Şahsi olarak en sevdiğim tarzlardan birisidir. Ellerine sağlık, çok teşekkürler.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın