14+Aşkın Güngör HikayeleriBilimkurguEsrarengiz Hikayeler

Buluşma / Aşkın Güngör

 

Aşkın Güngör, mekiğiyle bağlantısı koptuğu için uzayda amaçsızca sürüklenen bir astronotun esrarengiz hikâyesini anlatıyor: BULUŞMA

 

DİNLEMEYİ TERCİH EDENLER İÇİN

YAZAR

AŞKIN GÜNGÖR

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1990 yılından itibaren dahil olduğu yayıncılık sektörünün editörlükten yazı işleri müdürlüğüne dek hemen her alanında görev aldı. Yarısı çocuk ve gençlik edebiyatı eserleri olmak üzere yüzlerce kitaba editör ve yayın danışmanı olarak destek verdi. Süreli yayınlarda şiir, deneme ve öykülerimle yer aldığı gibi, şiir kitabı, öykü kitabı, masal kitabı ve romanları yayımlandı. Yerli pek çok seçkiye öyküleriyle katkı verdi. Evli, iki çocuk babası ve yazmayı sürdürüyor.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Buluşma / Aşkın Güngör” üzerine 3 yorum

  1. Buluşma; ama aslında arayış. Okuru düşünceye sevk eden ve bununla da kalmayarak hiçliği, yitip gitmeyi okura derinden derine hissettiren bir hikaye olmuş. Ellerinize sağlık.

  2. Geldiler öyküsüyle kıyaslasam bu öykü, kendisini anlatan kapağı gibi enfes bir lezzettedir. Ne buluşma ne de arayış bu öykünün mesajı insanların mutlu oldu anıları çok özlüyor. Astronot, ölüme doğru sürüklenerek karadeliğin içinden geçip sonsuzluğa gözlerini açtı. Yani asıl yurdumuz olan Asardız (günümüzde Nibiru)’a gelmişti. Dönüşü bile yoktu. Belki de ileride roman olarak görebiliriz. Kurgu o kadar güzel ki (K)Aterina adı gözüme batmadı.

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın