16+Alternatif TarihEsrarengiz HikayelerKorkuMehmet Berk Yaltırık Hikayeleri

Kan Sahibi / Mehmet Berk Yaltırık

 

Mehmet Berk Yaltırık, Sultan Mahmud Han-ı Sânî’nin saltanat senelerinde, Tepedelenli Ali Paşa’nın “Büyük Yanya Paşalığı” adı altında kendi hükmünü sürdüğü vakitlerde vuku bulan esrarengiz hikâyeyi anlatıyor: KAN SAHİBİ

 

YAZAR

MEHMET BERK YALTIRIK

19 Temmuz 1987’de doğdu. 2010’da Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede, Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı Tarih Anabilim Dalı’nda Genel Türk Tarihi alanında, “Moğolların Deşt-i Kıpçak Seferleri” teziyle yüksek lisansını tamamladı. Çeşitli internet sitesi ve fanzinlerde, araştırma yazıları ve hikâyeleri yayınlandı. “Anadolu Korku Öyküleri”nin 2’inci ve 3’üncü ciltlerinde (Bilgi Yayınları), “Gio Ödülleri 2013 Seçilmiş Öyküler” (İthaki Yayınları), “Güçoburlar” (Doğan Kitap), “Aşkın Karanlık Yüzü” (İthaki Yayınları), “Karanlık Yılbaşı Öyküleri” (Bilgi Yayınları), “İstanbul 2099” (Doğan Kitap), adlı çalışmalarda yer aldı. Seçkin Sarpkaya ile birlikte “Türk Kültüründe Vampirler-Oburlar, Yalmavuzlar ve Diğerleri”ni (Karakum Yayınları) yazdı. Devrim Kunter’in “Seyfettin Efendi” çizgi romanlarının bazı ciltlerinde danışmanlık yaptı. “Son Gulyabani’nin Yeri” adlı bloğunda öykülerini paylaşmaya devam ediyor.

SİTEMİZDEKİ HİKÂYELERİ

Beğendiyseniz Paylaşın

Kan Sahibi / Mehmet Berk Yaltırık” üzerine 3 yorum

  1. Bizleri eksik biliyorsunuz. Size önerim Balkan külliyatından biraz öteye bakın, mesela Kamchatka ya da Blaukola Adası ya da Durgaashi Takam ve Vetala. Ekimmu? MoroiVii? Asetka? Bizleri içeren kitaplarınızı ve yazılarınızı okuyorum ama hep insan tarafından bakıyorsunuz olaya, kısaca bizler düşündüğünüz kadar kötücül ya da vahşet öğelerine sahip varlıklar değiliz. Sizlerden farkımız korkunun göbeğine bağlı olmamız. Size naçizane önerim, Kieran ve siyah kan hikayesini bir araştırmanız çünkü bizler global varlıklarız ve sanıldığı gibi Balkanlara ait degiliz.

    1. Yorumunuz için teşekkür ederiz. Bu, sitemize bir vampirden gelen ilk mesaj. Gerçekten heyecanlıyız 🙂 Yazarımız Mehmet Berk Yaltırık’a konuya vampirlerin penceresinden de bakan bir hikâye yazmasını önereceğiz. İlginiz için de tekrar teşekkürler.

  2. Sevgili non, benim de bu sitede bir hortlağın bakış açısı ile yazdığım bir hikaye var. Eğer hortlak bir tanıdığım varsa yahut ilgini çekerse senin yorumunu da öğrenmek isterim. Oylu ismi, Açlık Meselesi. 🙂

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın